Na początku roku mogą być trudne warunki do sesji. Możemy trafić na siarczysty mróz lub śnieżycę. Taka zimowa sesja to jednak wspaniała sprawa! Z Moniką i Piotrem umówiliśmy się na sesję tuż po ich styczniowym ślubie. Nie trafiliśmy na najlepsze warunki śniegowe, ale wciąż jeszcze nie były najgorsze. Ale nie śnieg miał być głównym tłem zdjęć. Wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Przy muzeum jest skansen i to tam wybraliśmy się najpierw. Wnętrza domów są ciasne, jednak światło jakie jest przy oknach, jest wspaniałe! Żałuję, że nie mam z tego miejsca portretów Moniki i Piotra (jednak portrety zrobiliśmy później, nie zabrakło ich w sesji ;) ). Po zdjęciach w domach mogliśmy ogrzać się w samym muzeum i tam wykonać kilka fotografii na ekspozycji.

W oczekiwaniu na zachód słońca i fotograficzną „złotą godzinę” zimowa sesja przeniosła się do wnętrza. Przeszliśmy do pobliskiego browaru – Jana Olbrachta. Browar znajduje się w samym centrum Torunia i mają naprawdę świetne piwo, co pozwala na wysnucie tezy, że jedzenie jest równie pyszne ;) U Jana Olbrachta mogliśmy skorzystać z zamkniętej na co dzień sali z piękną biblioteczką na całą ścianę (były nawet wszystkie dzieła Lenina ;) ). Udało mi się znaleźć nawet książkę o adekwatnym tytule, która posłużyła przy zdjęciu obrączek ;)

Chociaż Monika i Piotr byli już zmarznięci, to z nadzieją na piękny, pomarańczowo-różowy zachód słońca (który w tym miejscu zdarzył się na dzień i dwa dni wcześniej) udaliśmy się w miejsce, w którym Młoda Para latem ogląda spadające gwiazdy. Kiedy proponowałam to miejsce, nie wiedziałam o tym! Malowniczego zachodu niestety nie było, a szron z drzew też już prawie znikł. Na szczęście gałęzie nad samą Wisłą były jeszcze białe i drzewa stworzyły wspaniałe tło do ostatnich kadrów tego dnia. Zimowa sesja zakończyła się tym pięknym akcentem i mogliśmy wracać do domów, aby się w końcu ogrzać ;)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Browar Jan Olbracht

Suknia Patrycja Pardyka

 


monika-i-piotr-zimowa-sesja-003

monika-i-piotr-zimowa-sesja-006

monika-i-piotr-zimowa-sesja-007monika-i-piotr-zimowa-sesja-010monika-i-piotr-zimowa-sesja-008monika-i-piotr-zimowa-sesja-015 monika-i-piotr-zimowa-sesja-017monika-i-piotr-zimowa-sesja-018monika-i-piotr-zimowa-sesja-019monika-i-piotr-zimowa-sesja-021