Sesja ślubna w ruinach, to coś na co wpadli Sandra i Robert. Pewnego dnia spytali mnie czy znam pustostan w którym można by zrobić sesję. Wtedy jeszcze nie znałam, ale przypomniałam sobie o pewnym blogu, o pustostanach w Bydgoszczy. Świtał mi pewien teren, po fabryce, bardzo rozległy, ale nie mogłam go zlokalizować. Na weselu podeszła do mnie Magda, narzeczona świadka i w rozmowie wspomniała mi o fabryce DAG. Następnego dnia wygooglałam ją i poczytałam o historii. W czasie wojny była to fabryka zbrojeniowa. Rozległa na 23 km kwadratowe, ukryta przed światem w lesie. Między budynkami i do samej fabryki zostały ułożone drogi płytowe, wybudowane połączenia kolejowe. Zyskało na tym otoczenie ;) Niemcy zdecydowali się na jej budowę w taki sposób po zajęciu tutejszych terenów, ze względu na pożar jakim uległa inna fabryka, w samych Niemczech. Straty ponieśli tam wysokie – rozlokowanie budynków w nowej fabryce miało zapobiec podobnym przypadkom.

Pojechaliśmy w głąb lasu w poszukiwaniu dużej hali, nie jestem pewna czy produkcyjnej, czy magazynowej. Przy jej poszukiwaniach wyszło niestety, że w mniejszych budynkach odbywa się paintball, a samej hali nie udało nam się zlokalizować. Ciekawe pustostany podpowiedział nam uczestnik paintballa. Wykorzystaliśmy ukryte niedaleko od drogi budynki, a potem przenieśliśmy się na małą stacyjkę kolejową niedaleko. Z jednej strony była przystosowana do załadunku kolejowego, z drugiej prawdopodobnie ładowano/rozładowywano auta.

Bardzo żałuję, że nie udało nam się znaleźć tego największego budynku, ale jestem zachwycona efektami jakie udało nam się osiągnąć. Samo poszukiwanie i chodzenie po tych terenach, znając ich historię, było ekscytujące i powiem szczerze, że trochę miałam stracha. Na szczęście tam gdzie chodziliśmy, było widać że inni też chodzili, a nawet jeździli, co uspokoiło mnie na ewentualną obecność niewybuchów ;) W budynku stacji było chłodno (latem zapewne przyjemnie), a najbardziej odczuła to Sandra ;) Po zdjęciach z zimnymi ogniami nie miałam serca już jej ciągać w kolejne miejsce ;)

Zapraszam zatem do obejrzenia kilku kadrów z naszej sesji :)